پرش به

تنظیمات قالب
رنگ بک گراند: آبی سرمه ای بنفش صورتی قرمز نارنجی زرد سبز زمرد شکلاتی مرمری
رنگ بدنه: آبی سرمه ای بنفش صورتی قرمز نارنجی زرد سبز زمرد شکلاتی مرمری
طرح: سفید مواج مربع نوت شارپ چوب سنگی چرم عسل عمودی مثلث
خوش آمدید به انجمن آی‌تی‌رسان
برای اینکه بتوانید از همه ی امکانات انجمن استفاده نمایید باید ابتدا عضو شوید.اگر قبلا عضو شده اید ب وارد سایت شوید.از لینک های زیر برای عضویت یا ورود استفاده نمایید.
ورود به انجمن عضویت در انجمن
چرخان
تصویر

قوانین عمومی انجمن


  • موضوع قفل شده این موضوع قفل شده است
بدون پاسخ

#1
Peyman

Peyman

    مدیـــــر کــــل

  • مدیر کل سایت
  • 418 ارسال
  • محل سکونت  تهران

قوانین انجمن

ثبت نام در انجمن آی‌تی‌رسان کاملا رایگان است. لطفا پس از خواندن این متن و در صورتی‌که با شرایط مطرح شده موافق هستید، در اینجا ثبت نام کرده و کمک کنید تا با یاری همدیگر، محیطی برتر و متفاوت از آی‌تی را ایجاد کنیم.

معرفی:

آی‌تی‌رسان یک انجمن تخصصی با محور موضوعات فناوری اطلاعات است که هدف اصلی آن ایجاد فضای علمی، تخصصی و افزایش علم و آگاهی با دادن مشاوره‌هایی صحیح به کاربران ایرانی است.
کلیه موضوعات به صورت طبقه بندی شده ارایه شده و همه کاربران می‌توانند با توجه به قوانین به بحث و تبادل نظر درباره موضوعات مطرح شده بپردازند.


گروه های کاربری:

 

مدیر کل سایت:

به عنوان مالکین و گردانندگان اصلی، قوانین و سیاست‌های کلی انجمن را تعیین و بر فعالیت همه مدیران، گروه‌های کاربری و بخش‌های مختلف انجمن نظارت دارند.

 

مدیران ارشد انجمن:

به عنوان نماینده مدیر کل سایت، با دسترسی مدیریتی به همه انجمن‌ها، نظارت کلی بر انجمن‌ها داشته و هماهنگی‌های لازم با مدیران را انجام می‌دهند.

 

معاون انجمن:

نظارت کلی بر تاپیک‌های انجمن و انتقال این تاپیک‌ها به مکان صحیح، همچنین تذکر به کاربران خاطی و واسطه مدیران و ارشدها، مسئولیت اصلی این افراد است.

 

مدیران انجمن:

نظارت و سیاست گذاری اصلی در هر تک انجمن (به عنوان مثال انجمن مشاوره یا انجمن بازارچه یا...) را برعهده داشته و مسئولیت اصلی آن انجمن با آنان است.

 

مدیران داخلی:

نظارت بر محتوا و عملکرد کاربران در هر بخش (زیر مجموعه انجمن‌ها) را بر عهده داشته و مسئولیت آن بخش با آنان است.

 

 

کاربران:
عضویت در انجمن‌ها رایگان بوده و هر شخص بعد از عضویت در انجمن‌ها می‌تواند به عنوان کاربر از کلیه امکانات ارایه شده در این انجمن استفاده کند. فعالیت در این انجمن برای کاربران، منوط به رعایت کلیه قوانین تعیین شده توسط مدیران این وب سایت است.

------- نکات مهم ------

منع فعالیت تبلیغاتی:
هر گونه فعالیت تبلیغاتی در این انجمن بر خلاف قوانین بوده و با کاربر خاطی سریعا برخورد خواهد شد
در موراد خاص حق پیگرد قانونی برای صاحبان این وب سایت محفوظ است!

منع فعالیت سیاسی:
هر گونه فعالیت سیاسی بر خلاف قوانین بوده و با کاربر خاطی سریعا برخورد خواهد شد.

زبان فارسی:
زبان اصلی این انجمن فارسی است ، لطفا در هنگام ارسال مطالب از زبان پینگلیش استفاده نکنید.

--------------------------------------------

قوانین عمومی:

1- تمامي کاربران مي‌بايست در هنگام ثبت نام در سايت، از کلمات مناسب جهت استفاده در نام کاربري خود استفاده نمايند. در صورت مشاهده کلمات رکيک و نامناسب، اشتراک آن كاربر در اولين فرصت حذف خواهد شد و دسترسي وي به انجمن‌ها قطع خواهد شد. حتي المقدور نام كاربري را با حروف انگيسي به جاي فارسي ايجاد نماييد.

2- کاربران سايت مي‌بايست در هنگام ارسال پيغام در انجمن‌ها از کلمات مناسب استفاده نمايند. در صورت مشاهده کلمات رکيک و نامناسب‌، اشتراک آن كاربر در اولين فرصت حذف خواهد شد و دسترسي وي به انجمن‌ها نیز قطع می‌گردد.
3- عنوان تاپیک باید به خودی خود نشانگر محتوا و گفتگوهای تاپیک باشد. لطفا در هنگام ایجاد تاپیک به این نکته توجه کنید تا تاپیک شما بیشتر مورد توجه سایر کاربران قرار گیرد. از ایجاد تاپیک‌هایی با عناوین: کمک، کمک فوری، خیلی مهم و سایر عناوین عمومی جدا خودداری کنید.
4- کپی کردن اخبار از سایر سایت‌های فارسی، خلاف قوانین این انجمن است. لطفا به خاطر حفظ اعتبار سایت و جلوگیری از پایین آمدن رنک، مطالب را خودتان از منابع معتبر خارجی تولید کنید و از کپی کردن مستقیم به شدت بپرهیزید.
5- لطفا در هنگام مطرح کردن سوالات خود، انجمن مناسب را انتخاب نماييد و از مطرح کردن پرسش‌ها در انجمن‌های نامتناسب با سوالتان خودداری نماييد.
6- لطفا در هنگام طرح سوالات خود آن‌ها را به صورت جداگانه مطرح فرماييد. بدين معني که در صورتي که سوال‌های گوناگونی داريد، آن‌ها را در چندين موضوع جداگانه مطرح نماييد و از مطرح کردن تمامي سوالات در يک موضوع خودداري فرماييد.
7- لطفا در هنگام جواب دادن به سوالات از به کار گيري الفاظ و جملاتي که باعث دلسردي کاربر سوال کننده شود خودداري فرماييد. اين را بدانيد که اين سايت محل آموزش است و کساني هستند که سوال‌هايشان بسيار ابتدايي است. لذا از به کارگيري کلماتي که باعث شود کاربر به جاي گرفتن جواب سوال خود دلسرد شود اکيدا خودداري فرماييد.
8- لطفا در صورتي که جواب يک سوالي را نمي‌دانيد، از ارسال مطالبي که باعث شلوغ کردن آن تاپيک (يا سوال) شود خودداري فرماييد. در صورتي که بحث خاصي داريد، مي‌توانيد براي خودتان يک تاپيک عمومي باز کنيد.
9- از نوشتن يك سوال و يا يك تاپیک در انجمن‌هاي مختلف خودداري كنيد. طبق قانون شماره 5، انجمن مناسب و مرتبط با تاپیک خود را انتخاب كنيد و فقط در آن انجمن مطالب خود را ارسال كنيد.
10- برای آپلود فایل و عکس، سعی کنید که از آپلودر اختصاصی انجمن استفاده نمایید. عضویت در آپلودر رایگان بوده و کاربران می‌توانند به تعداد نا محدود عکس و برنامه (تا سقف ۵ مگابایت) و همچنین فایل‌های تصویری آپلود نمایند. برای ورود به سایت آپلودر از

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید و یا اگر عضو نیستید عضو شوید تا بتوانید محتویات این قسمت را مشاهده نمایید

اقدام کنید. همچنین برای آشنایی با نحوه کار، این تاپیک را مطالعه بفرمایید.


فعالیت‌های ممنوعه:

10- لطفا در زمان مطرح كردن مطلبي در انجمن‌ها، به مسايل و قوانين جمهوري اسلامي ایران احترام بگذاريد و از قرار دادن مطالب و تصاوير مخالف با آن جدا خودداري فرماييد. ضمناْ از نوشتن هرگونه مسايل مربوط به سياست جلوگيري كنيد كه در اين صورت، دسترسي كاربر براي هميشه به سايت قطع خواهد شد.
11- هر گونه فعالیت (ارسال پست، ارسال تصاویر و ...) که به قوم یا نژاد خاصی توهین شود ممنوع است و با کاربر خاطی برخورد خواهد شد!
12- هر گونه بی احترامی به کاربران، مدیران یا اشخصا حقیقی و حقوقی دیگر ممنوع بوده و با كاربر مربوطه برخورد خواهد شد و در صورت لزوم دسترسي وي به انجمن‌ها قطع می‌شود.
در صورت تکرار قانون شکنی، فحاشی و زیر پا گذاشتن قوانین سایت در جهت تخریب جو انجمن و توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی؛ حق شکایت از شخص یا گروه خاطی و پیگیری قضایی، برای این سایت محفوظ است.
13- ما با افراد متخلف و spammer برخورد خواهیم کرد و خواهان حضور این قبیل افراد در بین خود نیستیم! تیم آی‌تی‌رسان خوشحال خواهد شد تا هر روز بر عضوهای دایمی و فعالش افزوده شود و برای کاربرانی که با هدف اشتراک گذاری علم و دانش در سطح وب فعالیت می‌کنند، ارزش و اعتبار قایل می‌شود.
14- از پرداختن به مسايل حاشيه‌اي فروم و دخالت در نحوه مديريت جدا خودداري كنيد.
15- در صورتي كه تشخيص داده شود فعاليت‌هاي يك كاربر بر خلاف قوانين يا مصالح انجمن بوده و هدف‌هاي تخريبي خاصي را دنبال مي‌كند، بدون تعارف دسترسي وي براي هميشه قطع خواهد شد!
16- بحث در مورد ف ی ل ت ر ی ن گ، ف ی ل ت ر ش ک ن ـ پ ر و ک س ی در كليه انجمن‌ها ممنوع است.
17- لطفا از ليست كردن سايت هاي كرك - سريال - و ارز جدا خودداري كرده و مستقيما به آن‌ها لينك فعال ندهيد.
18- هر گونه پست و تاپيك تبليغاتي غير مجاز بوده و نويسنده براي هميشه محروم خواهد شد!
19- هرگونه فعالیت به صورت خرید و فروش یا به اشتراک گذاری کالاهای فیزیکی در حال حاضر بر خلاف قوانین است و در صورت لزوم، تاپیکی منحصرا برای این امر ایجاد خواهد شد.
20- ارسال تبلیغات و دعوت نامه از طریق پیغام خصوصی بر خلاف قوانین بوده و در صورت گزارش موضوع توسط کاربران با شخص متخلف شدیدا برخورد خواهد شد.
21- از قرار دادن تبلیغ سایت، محصول و خدمات خود در امضا جدا خودداری کنید. در غیر این صورت امضای شما پاک خواهد شد و در موارد تکرار این عمل توسط کاربر دسترسی وی به امضا قطع خواهد گردید. تشخیص غیر قانونی بود یک امضا بر عهده مدیران است.
22- کپی کردن مطالب سایر سایت‌ها صرفا به بهانه معرفی یک سایت یا انجمن به عنوان منبع بر خلاف قوانین بوده و به تشخیص مدیریت برخورد خواهد شد.
23- ارجاع دادن کاربران به سایر انجمن‌ها، وبلاگ‌ها و دیگر سایت‌ها برای جواب دادن به سوالات آن‌ها بر خلاف قوانین بوده و بنا به تشخیص مدیریت برخورد خواهد شد.
24- هر کاربر تنها حق انتخاب و استفاده از یک "شناسه ی کاربری" را دارد و در صورت فعالیت یک کاربر با دو یا چند شناسه کاربری، همه شناسه‌های کاربری وی بدون اطلاع قبلی حذف خواهد شد!
25- در صورت مشاهده تاپیک‌ها و پست‌های توهین آمیز یا بر خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق لینگ گزارش اطلاع دهید.
26- چنانچه کاربری از هر کدام از قوانین بالا سرپیچی کرد و این قوانین را زیر پا گذاشت، هیچ کدام از کاربران دیگر حق ندارند به آن کاربر تذکر دهند و تذکر فقط مخصوص مدیران سایت است. کاربران می‌توانند توسط پیغام خصوصی اشکالات و ... را با مدیریت در میان بگذارند.
27- توجه داشته باشید که انجمن آی‌تی‌رسان، یک انجمن تخصصی فناوری اطلاعات است، رفتار توهین آمیز، رفتارهای کودکانه، کل کل و بحث و جدل‌های بی منطق، دعواهای شخصی و ... در آن جایی ندارد!

رفع مسئولیت:

28- مسئوليت تمامي فايل‌ها و يا تصاوير و ... كه از طريق سايت رد و بدل مي‌شوند، بر عهده كاربر فرستنده است و سايت در قبال اين گونه مسايل هيچ تعهدي در زمينه سالم بودن آن‌ها، ويروسي نبودن و ... ندارد. ما به شما پيشنهاد مي‌كنيم حتما پس از دريافت فايل‌ها، آن‌ها را قبل از استفاده توسط نرم افزارهايي كه كار ويروس يابي و اسكن فايل‌ها را بر عهده دارند، بررسی نماييد.
29- براي امنيت بيشتر جهت گرفتن پاسخ سوال از انجمن‌ها استفاده نماييد، در صورتي كه مستقيما با يك كاربر از طريق ايميل، چت و يا هر روش ديگري ارتباط داشته باشيد، سايت هيچ گونه تعهدي در مقابل بوجود آمدن مشكالات احتمالي نخواهد داشت.
30- مديران و همكاران دسترسي‌هاي لازم براي ويرايش و پاك كردن تاپيك‌ها و پست‌ها و محدود كردن كاربران خاطي را دارند و براي فعاليت‌هاي مديريتي ملزم به جواب پس دادن به كاربران نيستد!
31- مسئوليت مطالب ارسال شده توسط کاربران و حتی مدیران و همکاران سایت به عهده خود ايشان است و به هيچ وجه نظر و يا مطلب صاحبان سايت نیست. این یک امر بدیهی بوده و ماهیت سایت‌های گفتگو این طور اقتضا می‌کند.
32- مدیران سایت به هیچ وجه در مسایل و دعواهای کاربران دخالت نخواهند کرد و اختلافات کاربران به خودشان مربوط است و باید از آوردن دعوا به تاپیک‌ها و پست‌ها به شدت پرهیز کنند، در غیر این صورت به آن‌ها اخطار داده خواهد شد و در تکرار این کار با آن‌ها برخورد می‌شود.

قوانین اختصاصی:

33- ممکن است هر انجمن برای خود قوانین و مقررات خاصی داشته باشد. در هنگام فعالیت قوانین و مقررات آن انجمن که به طور معمول در اولین تاپیک نوشته شده است را در نظر داشته باشید.

سایر توضیحات:

هشدارها
در صورتی که کاربری به هر یک از موارد فوق بی توجهی نشان داده و رفتار وی موجب ناراحتی کاربران یا بر هم زدن نظم انجمن‌ها شود، مدیران می‌توانند به منظور یاد آوری قوانین و رفتار نامناسب کاربر به وی هشدار دهند. هشدارها با افزوده شدن سبب تعلیق و حتی اخراج کاربر خواهند شد.

اخراج‌ها
در صورتی که کاربران بدون توجه به هشدارها و تذکرات صادره به رفتار غیر قانونی خود ادامه دهند، مدیران می‌توانند کاربر را بر اساس نوع رفتار به صورت مدت‌دار یا برای همیشه از سایت اخراج کنند. در صورت اخراج کاربر از انجمن برای همیشه، امکان بازگشت وی مقدور نخواهد بود.


  • 10


0 کاربر در حال خواندن این موضوع است