پرش به

تصویر

کسی میدونه چگونه یک برنامه نویس خوب بشیم؟

یک برنامه نویس

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
25 پاسخ برای این موضوع

mohammadba

mohammadba
  • دوست‌دار آی‌تی
  • 249 ارسال
  • محل سکونت  ایالات متحده لرستان

سلام به همه استادان برنامه نویسی

سلام من خیلی دوست دارم یه برنامه نویس خوب بشم ولی اصلا بلد نیستم چطور شروع کنم. چه برنامه های برا برنامه نویسی لازمه؟

دوستان کدومتون می تونید کمکم کنید تا شروع کنم.

ممنون.

• 0

اگر تنهاترین تنها شوم بازهم خدا هست.

ایمالز

ahmadaes

ahmadaes
  • دوست‌دار آی‌تی
  • 157 ارسال
  • گوشی  هواوی
  • لپ‌تاپ  اچ‌پی
  • دوربین  سامسونگ
  • محل سکونت  نیلشهر
والا به خدا من هم نمی دونم :-?
  • 0

mohammadreza98

mohammadreza98
  • عاشق آی‌تی
  • 1498 ارسال
  • گوشی  نوکیا
  • دوربین  کانن
  • محل سکونت  خونمون دیگه!

والا به خدا من هم نمی دونم :-?

خوب دوست خوبم شما که نمیدونی چرا پست بیخودی میزاری! :-O
این بدبخت که اینجوری بیشتر ناامید میشه,البته بنده قصد جسارت ندارم ها! :-@
  • 0

لطفا قبل از ایجاد تاپیک قوانین انجمن رو بخونید!

قوانین عمومی انجمن قوانین انجمن مشاوره

قوانین انجمن دانلود

mohamaddeldar

mohamaddeldar
  • طرفدار آی‌تی
  • 70 ارسال
  • محل سکونت  مشهد
من خودم برنامه نویسم به نظرم اگه بخوای از پایه شروع کنی باید الگوریتم یاد بگیری تمامی کتابهای الگوریتم مثل همن بگیر بخون
(ترجیحا الگوریتم سعید ابریشمی رو بگیر) بعدش که الگوریتم یاد گرفتی کتاب

برنامه نویسی به زبان C

نوشته ی سعید ابریشمی رو بگیر و بخون مشکلی داشتی سوال کن
  • 0

mohammadba

mohammadba
  • دوست‌دار آی‌تی
  • 249 ارسال
  • محل سکونت  ایالات متحده لرستان

من خودم برنامه نویسم به نظرم اگه بخوای از پایه شروع کنی باید الگوریتم یاد بگیری تمامی کتابهای الگوریتم مثل همن بگیر بخون
(ترجیحا الگوریتم سعید ابریشمی رو بگیر) بعدش که الگوریتم یاد گرفتی کتاب

برنامه نویسی به زبان C

نوشته ی سعید ابریشمی رو بگیر و بخون مشکلی داشتی سوال کن

بسیار بسیار تشکر
  • 0

اگر تنهاترین تنها شوم بازهم خدا هست.

mjdvh77

mjdvh77
  • متخصص آی‌تی
  • 685 ارسال
  • گوشی  سونی
  • تبلت  سونی
  • دوربین  سونی
  • محل سکونت  جااااااااان؟
فهمیدی به منم بگو با هم بشیم.......خب برو یه کلاسی .یه نرم افزاری
  • 0
سونی میگوید ساختن.باور داشتن ما هم میسازیم ولی باور نداریم

arezoo200

arezoo200

مدیر برنامه نویسی

• مدیر داخلی
  • 924 ارسال
  • محل سکونت  اصفهان
سلام سلام من بر حسب تجربه هام میتونم نظرمو بگم دوستمون درست گفت بله باید الگوریتم بلد بشی اما نه برای برنامه نویسی C (سی دیگه قدیمی شده و یادگیریش وقت تلف کردنه) الان دیگه برنامه هایی که تو بورس هستند C# (سی شارپ) و جاوا هستش تو بهتره سعی کنی جاوا و سی شارپ رو یاد بگیری و تنها راهش خوندن دوتا کتاب عین الله جعفرنژاد قمی (درمورد این دو بحث) هستش که بهترین کتابای برنامه نویسی هستند و حالا از کجا شروع کنی و چطوری رو دقیقا جعفرنژاد قمی تو کتابش گفته و فصلاش از ابتدایی ترین قسمت ها تشکیل شده پایان هر فصلشم پر از تمرینه(اونم تمرینای توپ) اصلا برنامه نویسی جوریه که باس بیشتر تمرین کنی و برا خودت مثال جور کنی و بشینی با استفاده از معلومات ریاضی حلشون کنی ریاضی و برنامه نویسی خیلی به هم نزدیکن اگه دوس داری برنامه نویس بشی ریاضی رو ول نکن امیدوارم گفته هام به درت خورده باش
  • 0

مواظب کلماتی که در صحبت استفاده میکنید باشید

آدمها شاید شما را ببخشند ، اما هرگز فراموش نمیکنند

mahdi_rafatjah

mahdi_rafatjah
  • تازه کار آی‌تی
  • 6 ارسال
  • محل سکونت  اصفهان
دوست عزیز شما اول باید یه سری چیز هارو مشخص کنی برنامه نویس تحد وب میخوای بشی یا تحد ویندوز(php یا asp) اگه تحد وب میخوای بشی میخوای رو لینکوس بنویسی یا بازم رو ویندوز اگخ تحد ویندوز میخوای بنویسی مشخص کن چی میخوای بنویسی (ویروس ؟ هک ؟ برنامه برا فروش ؟) اگه برنامه ویندوز میخوای بنویسی بهت پیشنهاد میکنم از c# استفاده کن واونو یاد بگیر من خودم vb.net کار کردم و خیلی تو این راه رنج بردم لازم هست بگم اگه c# یاد بگیری خیلی راحت میتونی asp هم کار کنی برای این هم که یاد گیری رو شروع کنی بهتر اینه که فیلم آموزشی ببینم من که اینو پیشنهاد میکنم نسبت به کتاب و کلاس خیلی بهتره
  • 0

mohamaddeldar

mohamaddeldar
  • طرفدار آی‌تی
  • 70 ارسال
  • محل سکونت  مشهد

تو بهتره سعی کنی جاوا و سی شارپ رو یاد بگیری و تنها راهش خوندن دوتا کتاب عین الله جعفرنژاد قمی (درمورد این دو بحث) هستش که بهترین کتابای برنامه نویسی هستند

تمرین های جعفرنژاد قمی رو جلو بچه بزاری قهرش میاد
  • 0

mohamaddeldar

mohamaddeldar
  • طرفدار آی‌تی
  • 70 ارسال
  • محل سکونت  مشهد

سلام سلام

من بر حسب تجربه هام میتونم نظرمو بگم

دوستمون درست گفت بله باید الگوریتم بلد بشی اما نه برای برنامه نویسی C (سی دیگه قدیمی شده و یادگیریش وقت تلف کردنه) الان دیگه برنامه هایی که تو بورس هستند C# (سی شارپ) و جاوا هستش

جاوا و سی شارپ خودشون با C نوشته شدند
C قدیمیه ولی از کاراییاش کم نمیکنه اکثر برنامه های بزرگ با C نوشته شدند
  • 0

arezoo200

arezoo200

مدیر برنامه نویسی

• مدیر داخلی
  • 924 ارسال
  • محل سکونت  اصفهان

تمرین های جعفرنژاد قمی رو جلو بچه بزاری قهرش میاد

دقیقا چرا؟
خب از ساده شروع کرده و آروم آروم پیش رفته

جاوا و سی شارپ خودشون با C نوشته شدند
C قدیمیه ولی از کاراییاش کم نمیکنه اکثر برنامه های بزرگ با C نوشته شدند

جاوا و سی شارپ با سی نوشته نشدن بلکه تکامل یافته سی هستند !!

خوبه که خودتون هم میدونید قدیمه .بله کارائیشم خویه .اما الانه دیگه اف شارپ و جی شارپم اومده و نمیشه به چیزای قدیمی بسنده کرد و بهتره با فناوری روز پیش رفت

مثلا قبلا میگفتن پاسکال خوبه و یه زیان عالی ای هستش و همچنین ویژوال بیسیک

اما الان اگه درمورد ویژوال بیسیک از استادای برنامه نویسی سوال بپرسی اصلا جوابتو نمیدن و میگن یه محیط پیشه پا افتاده است و جالب نیست هر چند که طرفدارای خودشو هنوزم که هنوزه داره
  • 0

Iman

Iman

قائم مقام مدیر کل

• مدیر کل سایت
  • 2472 ارسال
من از وسط برنامه نویسی رو شروع کردم! کلا متنفرم از برنامه نویسی فقط در حد رفع نیازم بلدم! کلاسای برنامه نویسیو اینارو هم اکثرا پیچوندم! پروژه امو مامانم برام انجام میداد http://forum.itresan...tyle_emoticons/default/smile.png
  • 0

arezoo200

arezoo200

مدیر برنامه نویسی

• مدیر داخلی
  • 924 ارسال
  • محل سکونت  اصفهان

من از وسط برنامه نویسی رو شروع کردم! کلا متنفرم از برنامه نویسی فقط در حد رفع نیازم بلدم! کلاسای برنامه نویسیو اینارو هم اکثرا پیچوندم! پروژه امو مامانم برام انجام میداد http://forum.itresan...tyle_emoticons/default/smile.png

اگه دیدتون نسبت به برنامه نویسی رو عوض کنید حتما خوشتون میاد ازش.برنامه نویسی کمترین کارش رفع نیازه
شما که میتونید چرا دیگه....
کلاسای برنامه نویسی واقعا کسل کننده هستند ولی اگه استادتون خوب میبود شک دارم که حاضر به پیچوندنش میشدید
نگید مدیر ارشد پروژه اش رو مامانش نوشته د زشته آخه
شما عوض تشویق دوستان دارید اونا رو از یادگیری زده میکنید این کار خوبی نیستااااا

آدم هرچی یاد بگیره کمشه
  • 0

mohammadreza98

mohammadreza98
  • عاشق آی‌تی
  • 1498 ارسال
  • گوشی  نوکیا
  • دوربین  کانن
  • محل سکونت  خونمون دیگه!

جاوا و سی شارپ با سی نوشته نشدن بلکه تکامل یافته سی هستند !!

خوبه که خودتون هم میدونید قدیمه .بله کارائیشم خویه .اما الانه دیگه اف شارپ و جی شارپم اومده و نمیشه به چیزای قدیمی بسنده کرد و بهتره با فناوری روز پیش رفت

مثلا قبلا میگفتن پاسکال خوبه و یه زیان عالی ای هستش و همچنین ویژوال بیسیک

اما الان اگه درمورد ویژوال بیسیک از استادای برنامه نویسی سوال بپرسی اصلا جوابتو نمیدن و میگن یه محیط پیشه پا افتاده است و جالب نیست هر چند که طرفدارای خودشو هنوزم که هنوزه داره

اگه با زبون سی شروع کنن و پایشون رو با سی محکم کنن و در ادامه از سی شارپ و بقیه ی زبون ها استفاده کنن بهتره!
اینجوری هم چند تا زبون یاد میگیرن و هم پایشون قوی میشه!

آفرین آقا ایمان,اصلا کار درست رو خودت انجام میدی! :>
برنامه نویسی به چه درد میخوره؟؟؟!!! :-O
  • 0

لطفا قبل از ایجاد تاپیک قوانین انجمن رو بخونید!

قوانین عمومی انجمن قوانین انجمن مشاوره

قوانین انجمن دانلود

arezoo200

arezoo200

مدیر برنامه نویسی

• مدیر داخلی
  • 924 ارسال
  • محل سکونت  اصفهان

اگه با زبون سی شروع کنن و پایشون رو با سی محکم کنن و در ادامه از سی شارپ و بقیه ی زبون ها استفاده کنن بهتره!
اینجوری هم چند تا زبون یاد میگیرن و هم پایشون قوی میشه!

آفرین آقا ایمان,اصلا کار درست رو خودت انجام میدی! :>
برنامه نویسی به چه درد میخوره؟؟؟!!! :-O

اصلا اگه این طوره من میگم با زبان سی که هیچ با اسمبلی (اولین) شروع کنند اینجور پایه که هیچی اصلا مخ کامپیوتر میشن!!!خخخ بعدش برن سراغ fortan بعد الگول بعد کوبول بعد اسنوبول بعدشم اولین زبان مایکروسافت یعنی بیسیک بعد سی بعد پاسکال بعدشم ADA بعد پورولوگ و بعدشم سی پلاس پلاس بعد ویژوال ها بعدم آخر سر برن سراغ دات نت ها
این جوری از استیوجابزم بالا میزنن میشینن جا بیل گیتس!!خخخ

چقد خوب میشه نه؟
تو بگو برنامه نویسی به چه درد نمیخوره اصلا
آقا همین که نشستی پشت کامپیوتر داری یه پست میدی میدونی چقد برنامه نویسی لازمه تا تاپیک شما به چشم بنده و دیگران برسه؟ از برنامه نویسی سیستم عاملت گرفته تا برنامه نویسی شبکه و وب
اینا اساسش برنامه نویسیه

اقا ایمانم یه کوچولو تنبل تشریف دارن .البته اکثر ماها تنبل هستیم .اگه به اندازه ادعایی که ماها داریم به همون اندازه کار بلد بودیم الانه تو مایکروسافت کار میکردیم !!!
  • 0

fatemeh

fatemeh
  • متخصص آی‌تی
  • 606 ارسال
من همین الانم دارم یاد میگیرم واسه شما هایی که بلدین میتونین بگین از هر چیزی شروع کنن ولی اول که باید الگوریتم نویسی یاد بگیرن بعد برن سراغ پاسکال چون تقریبا زبان منظمی هست و واسه شروع راحت تره من اینجوری شروع کردم و جلو رفتم و نتیجه هم گرفتم استادان اگه حرفم ایراد داره بذارید به پایه ی تازه کار بودنم :-O
  • 0

arezoo200

arezoo200

مدیر برنامه نویسی

• مدیر داخلی
  • 924 ارسال
  • محل سکونت  اصفهان

من همین الانم دارم یاد میگیرم
واسه شما هایی که بلدین میتونین بگین از هر چیزی شروع کنن ولی اول که باید الگوریتم نویسی یاد بگیرن بعد برن سراغ پاسکال چون تقریبا زبان منظمی هست و واسه شروع راحت تره
من اینجوری شروع کردم و جلو رفتم و نتیجه هم گرفتم
استادان اگه حرفم ایراد داره بذارید به پایه ی تازه کار بودنم :-O

سلام دوست عزیز

درواقع کسی که میخواد شروع کنه ابتدا باید توانایی حل مسئله رو یاد بگیره بعدش الگوریتم و بعد هم یادگیری یکی از زبان ها.پاسکال خیلی سادس من خودم باهاش کار کردم ولی اگه بخوایم پاسکال رو بلد باشیم وهمینطور سی شارپ ، آدم قاطی میکنه و میمونه تو مسئله و همش فکر میکنه ایف این چه شکله و ایف اون چه شکل( ایف : IF) یا حلقه ها مثل حلقه ی for
استاد من هم پاسکال تدریس میکرد هم سی شارپ و وقتی میخواست به ما درس بده همشو قاطی میکردو میگفت اگه پاسکال بلد نبودم خیلی به نفعم بود چون همش وقتی میخوام برنامه ای بنویسم مدام باید برم سراغ کتاب
به نظر بنده شما که میخوایین یاد بگیرین بهتره بهترین و تو بورس ترین زبان رو واسه یاد گیری انتخاب کنید مثل جاوا و سی شارپ
  • 0

Iman

Iman

قائم مقام مدیر کل

• مدیر کل سایت
  • 2472 ارسال

اگه دیدتون نسبت به برنامه نویسی رو عوض کنید حتما خوشتون میاد ازش.برنامه نویسی کمترین کارش رفع نیازه
شما که میتونید چرا دیگه....
کلاسای برنامه نویسی واقعا کسل کننده هستند ولی اگه استادتون خوب میبود شک دارم که حاضر به پیچوندنش میشدید
نگید مدیر ارشد پروژه اش رو مامانش نوشته د زشته آخه
شما عوض تشویق دوستان دارید اونا رو از یادگیری زده میکنید این کار خوبی نیستااااا

آدم هرچی یاد بگیره کمشه

اقا ایمانم یه کوچولو تنبل تشریف دارن .البته اکثر ماها تنبل هستیم .اگه به اندازه ادعایی که ماها داریم به همون اندازه کار بلد بودیم الانه تو مایکروسافت کار میکردیم !!!

هرکسی یه علاقه داره.منم به این یه مورد علاقه ندارم. نه اینکه تنبلیم بیاد یا بلد نباشم. کلا به صورت یه حرفه بهش نگاه نمیکنم.من ادعا ندارم و هرجاییبلد نبودم گفتم بلد نیستم ولی در همون زمان دنبال یادگرفتنش بودم.
  • 0

arezoo200

arezoo200

مدیر برنامه نویسی

• مدیر داخلی
  • 924 ارسال
  • محل سکونت  اصفهان
من به علایق دوستان احترام میزارم و قصد ندارم کسی رو تنبل یا پر ادعا جلوه بدم .بنده جسارت کردم ببخشید به بزرگی خودتون امیدوارم موفق و سربلند باشید خواستم بگم که آدم اگه بخواد میتونه یه کلبه خرابه رو به بهشت تبدیل کنه (حتی اگر این کلبه خرابه تنفر انگیز ترین جایه دنیا باشه) برنامه نویسی به عقیده من حرفه ای هست که هر کسی از پسش بر نمیاد و اونی که بخواد میتونه تا اون بالا بالاها پیشرفت کنه .انسان کامپیوتر رو ساخته نه کامپیوتر انسان رو پس ما از پسش برمیایم
  • 0

fafa

fafa
  • متخصص آی‌تی
  • 686 ارسال
  • گوشی  سونی
  • لپ‌تاپ  اچ‌پی
  • محل سکونت  اتاقم ! :)
چقد بحث میکنید یعنی چی خووووو ؟؟؟!!!!! <_< دلیلی نداره کسی بخاد بقیه رو توجیح کنه و عقیده اش رو ب بقیه بقبولونه :huh: منم ترم 4 نرم افزارم خدایی تا الانم نفهمیدم کدوم زبان ب درد میخوره !!! تا الان C و C++ رو ب ما یاد دادن این 2 ترم هم رفتیم تو مدارها بعدشم میشه طراحی سایت و شبکه و اینا ک کلا زبانهای دیگه ای توش ب کار رفته فک کنم بهترین کار یاد گرفتن c یا c+ باشه چون ی جورایی الفبا حساب میشن :unsure: :D نکشید منو این فقط برداشت شخصی خودم بود واسه ماهر شدن هم فقط باید نوشت ونوشت و نوشتتتتتتت تا زیر رو روی کار رو دستتون بیاد :>
  • 0
حاج خانوم عید امسال ! ^_^

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است